Connect with us

KEDİ CİNSLERİ

American Bobtail Kedi Özellikleri

American bobtail beyaz renk tercih etmek isteyenler püsküllü görüntüsü sayesinde bu sevimli türü evlerinde rahatlıkla besleyebilirler.

Published

on

Farklı görüntüsüyle tercih edilen American Bobtail Kedi Karakterleri ve Özellikleri değişmektedir. Bu nedenle özellikle bu tür kedileri beslemek isteyenler türün karakteristik özelliklerini sistem üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Özellikle bu tür kediler sahiplerine son derece düşkünlerdir. Aynı zamanda ilgiye düşkün ve oynamayı son derece severler.

Bu tür kedileri beslemek isteyenlerin özellikle karakter özelliklerine dikkat ederek hareket etmeleri önemlidir. Bu tür kediler son derece zekidir. Bu nedenle eğitilmesi durumunda verilen komutlara daha kolay tepki verirler. Aynı zamanda özellikle yakalama ve ödül oyunlarını severler. Son derece sevimli olan amerikan kedisi evde beslemek için tercih edilecek türler arasında yer almaktadır.

American Bobtail Kedi Özellikleri

Bu türü merak edenler için amerikan kemer kedisi özellikleri diğer kedilere göre farklılık göstermektedir. Özellikle çoğu zaman sakin tavırları sayesinde dilediğiniz her ortamda yanınızda götürebileceğiniz bir türdür. Zeki, sevecen, hareketli ve sevimlidirler. En belirgin özellikleri ise büyüyen kediler arasında yer almasıdır. Bu nedenle küçük boyutlarda olan kediler uzun süre aynı boyutta kaldığınız ev içerisinde rahatlıkla bakılabilir.

Bu tür kedileri beslemek isteyenler amerikan babtail satın al seçeneği ile internet üzerinden yapılan satışlara ulaşabilirler. Bu sayede sahiplenmek istedikleri yavru kedileri inceleyerek tercihlerini belirleyebilirler. Ayrıca american bobtail’de sahibinden yapılan satışlar kedi sahiplenmek istediğinizde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

American Bobtail Karakteristik Özellikleri

Bir diğer adı ile amerikan kıvrımı olarak anılan bu tür kediler görünüm olarak kısa kuyrukları bunun yanı sıra püskül ve kulakları sayesinde güçlü bir bedene sahiptir. Dışarıdan bakıldığından vahşi bir görüntüsü vardır. Yavaş büyümesi nedeni ile küçük bir cinstir. Bu nedenle de özellikle evde beslenecek olan kedi türleri arasında yoğun ilgi görmektedir.

Yavaş gelişimi nedeni ile yaklaşık olarak 3 yıl içerisinde gelişimini tamamlamaktadır. Özellikle american bobtail beyaz renk tercih etmek isteyenler püsküllü görüntüsü sayesinde bu sevimli türü evlerinde rahatlıkla besleyebilirler. Tanınan ve sık tercih edilen cinsler arasında yer almaktadır. Uzun kuyruğu 3-10 cm arasında değişebilir. İki katmanlı tüy yapısı son derece ilginçtir. Gözleri yuvarlak ve son derece büyüktür. Bedeni yere yakındır. Bu nedenle amerikan bobtail yavrusu sahiplenenler bu sevimli kedinin farklı görünümü nedeni ile de tercih edebilirler.

American Bobtail Nasıl Bakılmalıdır?

Uzun tüylere sahip olması nedeni ile özellikle tüylerinin haftada en az bir defa taranması gerekir. Mevsim geçişlerinden yoğun tüy dökmektedir. Bu nedenle profesyonel bir bakım yapılması gerekebilir. 2 haftada bir defa tırnakları kesilmelidir. Bunun yanı sıra hafta içinde 2 defa dişlerinin de fırçalanması önemlidir.

Daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için tuvalet temizliği son derece önemlidir. Aynı zamanda amerikan kundak kediler beslemek isteyenler bakımını dikkat etmelidir. Sağlıklı bir şekilde beslenmesi önemlidir. Bu nedenle de en kaliteli ve besleyici mamalar ile beslenmesi gerekir. Küçük yapısının aksine son derece güçlü bir yapıya sahiptir.

American Bobtail Nasıl Satın Alınır?

Bu tür bir kedi beslemek isteyenler amerikan kedisi fiyatları konusunda daha fazla bilgi alarak tercihlerini belirleyebilirler. Annesi siyam kedisi olan ve aynı zamanda babasının tekir olduğu düşünülen bir türdür. ırki türün birleşmesi sonucunda ortaya çıkmıştır.

Görünümü ile olduğu kadar özellikleri de ile de dikkat çeken amerikan kundak kedisi satışı kedi almak isteyenlerin kısa sürede sonuç almasını sağlamaktadır.  Birman ve Himalayan ırklarının karışması ile oluşan bu tür kediler sevimli olması nedeniyle evlerde beslenmektedir.

Advertisement

POPÜLER KONULAR