Connect with us

KEDİ CİNSLERİ

Amerikan Bobtail Kedileri Özellikleri

Amerikan Bobtail Kedileri doğal kısa kuyrukları olan tek kedi türü değil, fakat en iyi evcil kedi türüdür.

Published

on

Amerikan Bobtail Kedileri Özellikleri, Eğer yarım kuyruklu bir kedi fikri size hitap ediyorsa, kesinlikle doğru tercihiniz Amerikan Bobtail kedileri olacaktır. Amerikan Bobtail Kedileri doğal kısa kuyrukları olan tek kedi türü değil, fakat en iyi evcil kedi türüdür. Hadi birlikte bu vahşi görünümlü kediyi tanıyalım. 

Aslında 1960’lardan beridir var olan bu kediler, Uluslararası Kedi Derneği tarafından sadece 2002’den beri bir cins olarak resmen tanınmıştır. 

Amerikan Bobtail Kedilerinin kuyruğundan yoksun olması, karakterlerinde daha fazlasının olmasının sebebi olabilir. İlgi çekici, hareketli ve enerjik, her zaman favori insanlarıyla birebir bir zaman geçirmek isterler. İnsanlara sarılmaya olan istekleri nedeniyle, Amerikan Bobtail kedileri küçük çocuklu aileler için mükemmel bir evcil hayvan seçimidir.

Genellikle hoşgörü düzeylerinde ve oyunculuklarında oldukça “köpek benzeri” olarak düşünülürler. Bu eğlenceli taraf nedeniyle, sahiplerin düzenli oyun saatleri planlaması gerekmektedir. 

Bazı kedi ırkları çok özel renklere veya desenlere sahiptir, ancak buradaki durum biraz farklıdır. Herhangi bir tonda bir Amerikan Bobtail kedi bulmayı bekleyebilirsiniz. Siyah Amerikalı Bobtail kedi, mavi, dumanlı, patiska, kaplumbağa ve birçok renklere sahip olabilirler. En yaygın renklendirmenin tabby olduğu söylenir. 

Kürk açısından ise, basit bir kural yoktur. Amerikan Bobtail kediler uzun veya kısa tüylü olabilir. Kürk ne kadar uzun olursa, onları fırçalamanız gerekebilir.

Paltoları oldukça kolay fırçalama eğilimindedir, bu yüzden onlar için rahatsız edici veya acı verici olmaz. Yaşam sürelerinde olağandışı bir şey yok. Çoğu kediler gibi on bir on beş yıl arasında yaşarlar.

Amerikan Bobtail yavruları oldukça yavaş olgunlaşıyor. İki ila üç yaş arasında tam olgunluk bekleyebilirsiniz. 

 Amerikan Bobtail kedileri 

Oldukça nazik ve bir o kadarda enerjik olan Amerikan Bobtail kedileri ev dışında da seyahatlerinizde tatillerinizde sizlere çok iyi bir dost olarak eşlik edecektir. Onları eğlendirmek ve mutlu etmek için, günün çoğunda birisinin etrafında olduğu bir ev onlar için en iyisi diyebilirim.

Çok fazla oyuncağa ihtiyaç duyarlar ve bu oyuncaklar ile hile yapmayı bile öğrenebiliyorlar. Bu zeki kediler, çeşitli puzzle benzeri oyuncak ve ya çeşitli ödül ve yakalamaca oyunlarına düşkünlüğü oldukça fazladır. Bana sorarsanız, bu hareketli ve sevgi dolu kedi ırkı, aileye harika bir arkadaşlık ya da dostluklar sağlar. 

Bahsetmiş olduğum bu denli uyum, sevgi ve enerjik yapılarına rağmen bütçe bakımından da sizleri üzmeyecek fiyatlarla sahiplenebilirsiniz, hatta sahiplendirme örgütlerinden ücret ödemeden çeşitli yardımlar karşılığında da bir Amerikan Bobtail kedisine sahip olabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR