Connect with us

KEDİ CİNSLERİ

Brazilian Shorthair Kedileri

Yatakta ya da kanepede sizi eğlendirecek bir kedi arıyorsanız, Brazilian Shorthair kedisi sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Published

on

Brazilian Shorthair Kedileri, “Pelo Curto Brasileiro” olarak da bilinen Brazilian Shorthair kedisi, Brezilya’dan gelen ve uluslararası tanınırlık kazanan ilk kedi türüdür.

Bu tür, aslında Amerikan Shorthairs ve İngiltere’nin Britanya Shorthairs kedileri gibi, Brezilya’nın sokak kedisidir.

Brazilian Shorthair kedileri, yeni ortamlara kolayca uyum sağlayacak merak ve keşif duygusuna ve yeni insanlarla tanışmaktan çekinmeyen bir yapıya sahiptir. Kapalı kalmaktan çok hoşlanmayan bu tür dışarı çıkmaya ve sosyalleşmeye bayılıyor, bu yüzden onunla bol bol iletişim kurmak onu mutlu etmenin bir yoludur.

Bu kediler ayrıca çocuklar için harikadırlar ve köpekler de dahil olmak üzere diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinebilirler. Özellikle kendisine arkadaş edinmek isteyen bekârlar ve çocuklu aileler tarafından çok daha fazla tercih edilen bir türdür.

Aynı zamanda hızlı öğrenir ve sahiplerinden oldukça fazla ilgi ve sevgi beklerler. Yatakta ya da kanepede sizi eğlendirecek bir kedi arıyorsanız, Brazilian Shorthair kedisi sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Bu kediler gerçekten çok sevecen ve sahipleriyle vakit geçirmek isterler. Bununla birlikte aynı zamanda yüksek seviyede enerjiye sahiplerdir. Bu yüzden kedinizle oynamaya adamak için zamanınız ve ona ayıracak enerjiye sahip olmanız gerekmektedir.

Ve bu kediler çok zeki olduğundan, akıl dolu oyunlara eğilimleri daha fazladır. Renkli ve ilgi çekici oyuncaklar ile sosyal etkileşim alanları olan oyun parkları gibi yerler Brazilian Shorthair kedisinin ilgisini daha fazla çekmeyi başarıyor.

Bir Brazilian Shorthair kedisi gördüğünüzde fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, ne kadar büyük olduğudur.

Büyük gözlere ve şaşırtıcı derecede şık ve zarif bir vücuda doğru ilerleyen, orta uzunlukta bir kuyruğu vardır. Kafaları da biraz uzun ve kulakları yuvarlak orta boydadır.

Brazilian Shorthair kedisi, beyaz, siyah, turuncu, gri, kahverengi ve ten rengi de dahil olmak üzere geniş bir renk ve desen yelpazesine sahiptir. Aslında, bu kedileri bir kedinin gelebileceği hemen hemen her renk ve desende bulabilirsiniz. Brazilian Shorthair kedisi fiziki olarak sahip olabileceğiniz en şık ve yakışıklı türlerden birisidir.

Brazilian Shorthair kedileri kapsamlı tımar gerektirmez. Kedinizin tüy dökümlerine yardımcı olabilmek ve tüy yumakları oluşumunu engellemek adına bu zamanlarda daha sık tımarlayabilirsiniz.

Güçlü fiziki yapıları ve kaslı iskeletleri sayesinde çeşitli hastalıklara karşı doğal savunmaları vardı. Bu hareketli ve sevgi dolu dost canlılarının ağırlığı otalama 4,5 ila 5,5 kilogram arasındadır. Bu kedi türünün ortalama ömrü 14 ila 20 yıl arasındadır.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR