Doğru Kedi Kumu Seçmenin Önemi

Kediler seçicidir, her kumu kullanmayı kabul etmeyebilirler

Doğru Kedi Kumu Seçmenin Önemi

Kedi kumu seçimi ciddi bir iştir, çünkü seçeceğiniz kumu kedinizin beğenmesi ve bunun yanı sıra kumun hem kedinin hem de sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilmesi gerekir.

Kediler keyfine düşkün, alışkanlıklarına bağlı canlılardır bu nedenle “ben hangi kumu alırsam mecbur onu kullanacak” diye düşünüyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz.

Kediler seçicidir, her kumu kullanmayı kabul etmeyebilirler

Kokuyu engelleyen kumları seçmeye özen gösterin

Evde kedi bakanların en sık yakındıkları konulardan biri kedilerin tuvaletlerinden yayılan koku. Öyle ki eğer doğru kedi kumu kullanmazsanız ne kadar temizlerseniz temizleyin kokuya tamamen engel olmak mümkün değil. Bunun için kokuyu hapsetme özelliği olan kumları tercih etmeye özen gösterin.

Bir kedi kumu ne kadar emiciyse ve absorbe etme özelliği ne kadar yüksekse kokuyu önleme konusunda da o kadar iyidir.

İri taneli kumlar kedilerin patilerine yapışmaz

Patiler!

Kedi kumu seçerken dikkat etmek gereken diğer bir konu da kumun sevimli pisimizin patilerine yapışmaması. Zira patilere yapışan kumlar kedileri rahatsız edebildiği gibi patilerle birlikte evin her yanına yayılabiliyor. Bunun için tozu çok olan kumlar yerine daha iri taneli kumları seçmek en doğrusu.

Yazar: Kedi Yavrusu

Kedi yavrusu dedik çünkü; kediler yavruları dünyanın en sevimli canlıları ve biz onlara tutkuyla bağlıyız. Kedi Yavrusu onların hayatı için sürpriz bilgilerle dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir