Connect with us

KEDİ CİNSLERİ

Exotic Shorthair Kedilerin Özellikleri ve Bakımı

Exotic Shorthair cinsi kedilerin en büyük özelliği anlayışlı kedi türü olmasıdır. Bu cins kediler rahatlarını çok fazla severler.

Published

on

Persian ile Shorthair karışımı olan Amerika’dan gelen Exotic Shorthair cinsi kedilerin özellikleri ve bakımı çok önemlidir.

Exotic Shorthair Kedilerin Özellikleri

Exotic Shorthair cinsi kedilerin en büyük özelliği anlayışlı kedi türü olmasıdır. Bu cins kediler rahatlarını çok fazla severler. Bu neden ile hiçbir şeyden rahatsız olmazlar. Diğer cins kedilere göre çocuklar ile arası son derece iyi olduğu görülmektedir. Fakat anlayışlı oldukları kadar sert yanları vardır ve sağlamdırlar. Exotic Shorthair özellikleri içinde uysal olmalarını yanı sıra sesleri çok fazla çıkmaz. Bu cinslerin karşı koyamayacağınız bir albenisi bulunmaktadır. bu sebep ile gördüğünüz an sahiplenme isteği uyandırmaktadır. Sahibi ile zaman geçirmeyi seven bu kediler sahipleri nereye giderse onlar ile gitmek isterler. Onların peşinden hiç ayrılmazlar. Exotic Shorthair kedi son derece zeki hayvanlardır ve yaptıkları ile her zaman bunu hissettirirler. Adeta gözleri ile iletişim kuran bu kediler çok fazla bir enerjiye sahiptirler.kafa yapıları çok güçlüdür ve gayet sevimli görünürler.

Exotic Shorthair Kedilerin Fiziksel Yapıları

Çok sevecen olan Exotic Shorthair yavru kedilerin en belirgin özellikleri günde en az 2 ya da 3 saatinizi bunlarla ilgilenerek geçirmeniz gerekmektedir. bu cins kedilerin elmacık kemikleri çok fazla belirgin olarak fark edilmektedir. Çok gelişmiş bir çene yapısına sahip olan bu tür kedilerin ağızları çok küçük görünmektedir. Gözleri yuvarlak olan Exotic Shorthair cinsi kedilerin burunları kalkık bir durumdadır. Bu kedilerin boyları ortadır ve orantılı bir görünüme sahiptirler. Patileri gelişmiş bir yapıda olmasına rağmen bacakları çok kısadır. Tüylerine gelince çok kısa ve ince bir görünümde olduğunu görmek mümkündür. Exotic Shorthair ücretsiz verenler olabilir. Fakat bu kedilerin özelliklerinden dolayı tercih eden kesim çok fazladır. Bu neden ile ücretsiz almak pek de mümkün olmayabilir. Bu kedilerin tüyleri son derece dolgundur ve kuyruklarında da bu tüyleri çok fazla görebilirsiniz.

Exotic Shorthair Cinsi Kedilerin Bakımı

Exotic Shorthair bakımı çok zor değildir. Bu cins kedilerin bakımı için tüylerinin devamlı olarak taranması yeterli olacaktır. Ancak bu işi kesinlikle düzenli bir şekilde yapmanız çok doğru olacaktır. Exotic Shorthair cinsi kedilere ev içinde çok kolay bakabilirsiniz. Bu kediler her zaman gözünüzün içine bakarlar ve hep ilgilenmenizi isterler. Eğer onlar ile ilgilenmez iseniz size devamlı yalvararak bakarlar. bu cins kediler sizlerin onlara bakım yaptığınız zaman kesinlikle huysuzluk yapmazlar. Exotic Shorthair longhair olmayan tüyleri bulunmaktadır. Kedileri günlük olarak gözlerini nemli bir bez ile temizlenmelidir. Ayrıca ağız çevresini devamlı olarak kontrol edilmesinde fayda vardır. Exotic Shorthair beyaz ya da açık kahverengi renkleri bulunmaktadır. kulak yapıları minik olan kedilerin çok sevimli bir görüntüsü olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

Exotic Shorthair Kedilerin Beslenmesi

Her evcil hayvan için beslenme çok önemlidir. Exotic Shorthair beslenmesi de çok önemli olduğu için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu kediler için mama seçimi sırasında veterinere danışmanız çok doğru olacaktır. Güvenli olan ve kaliteli bir mama seçmelisiniz. Beslenme sırasında günlük olarak vereceğiniz mama için kilo ve yaşına göre değişmektedir. Bu neden ile veterinerinizin size önerdiği oranlarda vermeniz çok doğru olmaktadır. Kedinizin kilosuna çok dikkat etmelisiniz ve kontrol altında tutmalısınız. Exotic Shorthair fiyatları yaşlarına göre değişmektedir. Farklı fiyatlarda olan bu kedileri almak istediğiniz zaman ped shopda özelliklerine göre sunulmaktadır. Bu kediler yaşları üçe gelene kadar yetişkin olarak sayılmazlar.

Advertisement

POPÜLER KONULAR