Connect with us

KEDİPEDİA

Flaş Kedilerin Gözüne Zarar Verir Mi?

kediler flaştan rahatsız olur mu diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtının evet olduğunu ve tüylü kankalarımızın telefon ya da fotoğraf makinesinin flaşından son derece rahatsız olduklarını bilmelisiniz.

Published

on

Kediler tüm dünyada en fazla birlikte yaşanan tüylü dostlar konumundalar ve estetik, sevimli görünüşleri, kendilerine has ilginç davranışları ile nam salmış kedilerin fotoğrafını çekmek de hayatı tüylü kankalarla paylaşmanın en keyifli yanlarından biri.

Hele de son yılların en önemli trendlerinden birinin kedilerle selfie çekmek olduğunu söylemek pek de abartı olmaz, zaten kedili insanların sosyal paylaşım ortamlarındaki profil fotoğraflarına şöyle bir göz atarsanız hemen hepsinin tüylü kankaları ile selfielerinin profillerini süslediğini görürsünüz.

Cep telefonlarının da artık aynı zamanda birer fotoğraf makinesi haline gelmiş olması her gün kedilerin onlarca hatta yüzlerce fotoğrafının çekilmesine neden oluyor. Eğer kedimizin fotoğrafını gece ya da loş, karanlık bir ortamda çekiyorsak hemen hepimiz flaş kullanıyoruz. Peki, flaşın kedilere zararı var mı diye hiç düşündünüz mü?

Kediler flaşı hiç sevmez!

Yüzünüzde flaş patladığında ne denli rahatsız olduğunuzu bir hatırlayın, işte kediler için de aynı durum söz konusudur.

Yani kediler flaştan rahatsız olur mu diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtının evet olduğunu ve tüylü kankalarımızın telefon ya da fotoğraf makinesinin flaşından son derece rahatsız olduklarını bilmelisiniz.

Bazı kediler flaş patladığında aşırı korkarlar

Flaş söz konusu olduğunda bazı kediler için durum rahatsızlıktan ötedir zira bazı kediler flaştan çok korkarlar. Aniden patlayan flaş kedinin korkmasına, paniğe kapılmasına ve bu nedenle kaçmasına, saklanmasına yol açabilir.

Bu her kedi için geçerli değildir, flaş bütün kediler üzerinde bu denli korkutucu etki bırakmaz.

Örneğin benim kedilerimin hiç biri flaştan rahatsız olmuyor, özellikle Cinyus (smokinli olan) telefonu ona doğru döndürdüğüm anda fotoğraf çekeceğimi anlayıp poz veriyor resmen ?

Peki, flaşın zararları?

Tamam, kediniz telefonunuzun ya da fotoğraf makinesinin flaşından rahatsız olmayabilir ama bu flaşın ona zarar vermediği anlamına mı gelir? Elbette hayır, ancak gerçekten de flaşın kediler üzerinde herhangi bir zararı olduğuna ilişkin herhangi bir veri bulunmuyor.

Yani flaş kediye zarar verir mi sorusunun yanıtı hayır. Eğer kediniz telefonun ya da fotoğraf makinesinin flaşından rahatsızlık duymuyor, Cinyus gibi gayet mutlu poz veriyorsa fotoğraflarını flaş kullanarak çekmenizin ona ya da boncuk gözlerine hiç bir zararı yok.

Bu arada aynı şeyin köpekler için de geçerli olduğunu söyleyelim.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR