Connect with us

KEDİPEDİA

Kedi Çimi

Kedi çiminin kediler için diğer faydası da antiseptik olmasıdır. Kedi çiminde bulunan otlar kedilerin sindirim sistemlerindeki yani bağırsak ve midelerindeki bakteri oluşumunu engeller.

Published

on

Hepimizin bildiği gibi kediler çok titiz hayvanlardır ve temizlenmek için günün büyük bir bölümünü kendilerini yalayarak geçirirler. Tabi ki tüylü dostlarımız bu temizlenme esnasında hatırı sayılır miktarda tüy yutarlar ve bu tüyleri de bir şekilde çıkartmaları gerekir.

Dışarıda yaşayan ya da dışarıya çıkma şansı olan kediler midelerinde biriken tüy yumaklarını çıkartmak için ot yerler. Ancak evde kapalı yaşayan kediler ne yazık ki bu şansa sahip değildir. İşte kedi çimi tam burada devreye girer ve ev kedilerinin kurtarıcı kahramanı olur bir bakıma.

Kedi çimi evden çıkmayan kediler için adeta bir kurtarıcı
Kedi çimi evden çıkmayan kediler için adeta bir kurtarıcı

Kedi çimi neden yapılır?

Kedi çimi herhangi otlardan üretilmez. Piyasada satılan kedi çimi kitlerinde kediler için faydalı olan funda, buğday, arpa gibi bitkilerin tohumları bulunur.

Bu kitleri hazırlamak son derece kolaydır; paketten çıkan kutuyu sulamak yeterlidir ve sulanan tohumlar 5-6 gün içinde kedinin yiyebileceği uzunluğa ulaşır.

be7e9aa1b132b060f14faddfe65ce13a

Kedi çimi kedinin yuttuğu tüyleri çıkarmasını sağlar

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi kedi çimi kedilerin yalanırken yuttukları tüyleri çıkarmalarını sağlar. Kedi çimi kedinin sindirim sistemini uyarır ve bu sayede kedi kusarak midesinde biriken tüyleri çıkarır.

Kedi çimi antiseptiktir

Kedi çiminin kediler için diğer faydası da antiseptik olmasıdır. Kedi çiminde bulunan otlar kedilerin sindirim sistemlerindeki yani bağırsak ve midelerindeki bakteri oluşumunu engeller. Kısacası eğer kediniz evden hiç çıkmıyorsa onun için mutlaka kedi çimi bulundurmalısınız.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR