Connect with us

KEDİ HABER

Kedi Kumu

Piyasada farklı kedi kumları satılıyor. Özellikleri neler?

Published

on

Hepimizin bildiği gibi kediler doğada tuvaletlerini kuma yaparlar ve yaptıktan sonra da tuvaletlerinin üstünü örterler. Bu kedilerin sergilediği içgüdüsel bir davranıştır.

Ancak günümüzde şehirleşmenin de hız kazanması nedeniyle kediler de bizlerle beraber kırsaldan, köylerden şehirlere taşınmış durumdalar ve birçoğu da yaşantısını evden hiç çıkmadan sürdürüyor.

Kedi kumu işte tam burada devreye giriyor ve kedilerin evde tuvaletlerini rahat şekilde yapabilmesini sağlıyor. Kedi kumu sayesinde kedilere tuvalet eğitimi vermek de kolaylaşıyor ayrıca. Zira bir kez kedi kumuna tuvaletini yapan kedi her zaman aynı yere yapıyor.

Kedi kumu kedilere tuvalet eğitimi vermeyi kolaylaştırıyor
Kedi kumu kedilere tuvalet eğitimi vermeyi kolaylaştırıyor

Kedi kumu hem sağlıklı hem pratiktir

Piyasada farklı kedi kumları satılıyor. Bu kedi kumlarının ortak özelliğiyle evde yaşayan kedilerin tuvaletlerini rahat şekilde yapabilmesini sağlamaları. Kedi kumu bunun yanı sıra sağlıklı ve pratik bir çözüm sunuyor hem kedilere hem de biz hayatını kedilerle paylaşanlara.

Kum kabı da önemli

Kedi kumunu koyacağınız kum kabı da önemli. Zira kedinin boyutuna uygun olmayan kum kapları kedinin tuvaletini dışarı yapmasına ya da tuvaletinin üzerini kapatmak için kedi kumunu eşelerken dışarıya kum sıçratmasına neden olabiliyor.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR