Connect with us

KEDİPEDİA

Kediler Gülümser mi?

Kediler oldukça duygusal canlılar ve aynı zamanda sizin ne hissettiğinizi de anlama kabiliyetine sahipler.

Published

on

Her ne kadar sevgili kediniz fiziksel olarak insan gibi gülümsemese de, neşesini göstermek için çok çeşitli yöntemleri var. Kediler oldukça duygusal canlılar ve aynı zamanda sizin ne hissettiğinizi de anlama kabiliyetine sahipler.

Miyav

Bazı durumlarda bir şey istedikleri için de miyavlarlar fakat çoğu zaman, bu kedinizin size selam verme ya da bir diğer deyişle gülümseme şeklidir. Kediler ruh halleri iyiyken oldukça konuşkan olurlar ve sahibine miyavlayarak iletişime geçerler.

Kuyruk

Kedinizin ruh hâlini anlamak için kuyruk hareketlerine bakın. Eğer kuyruğu ‘havalarda geziniyorsa’ oldukça keyifli hissediyor demektir.

Mırlamak

Mırlamak, kedilerin en ünlü iletişim tekniklerinden birisidir. Kediniz düşük frekanslarda mırıltılar çıkardığında, bilin ki o anda gayet mutlu ve rahatlamış hissediyor.

Kulaklar

Aynı şekilde kulaklarıyla da sinyal vererek neşelerini belli edebilirler. Eğer öne doğru bakıyorlarsa, keyifli olduklarını anlayabilirsiniz.

Gözler

Kediniz gözünü size dikip bakıyorsa ve arada bir de gözünü kırpıyorsa, size ilettiği tek bir mesaj var demektir: ‘Seni seviyorum’.

Göbek

Bir kedinin size sunabileceği en mahrem noktası göbeğidir. Kediler tamamen güvendikleri insanların göbeklerini sevmesine izin verirler ve burası onların en hassas noktalarından birisidir. Eğer kedinizin göbeğini rahatça okşayabiliyorsanız, gururlu hissetmelisiniz.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR