Connect with us

KEDİPEDİA

Kediler Neden Hırıldar

Kediler bu hareketleri ve tepkileri biz onları anlayalım diye yapıyor

Published

on

Kediler Neden Hırıldar, kedisi olanlar iyi öğrenirler ki kediler genelde gıdılarından oksandıgında, süründüklerinde yada kucagımıza uyudukları zaman hırıldamaya başlarlar.

Evlerinde kedi besleyenler çok iyi bilirlerki, kedilerin hırıldamaları, bir çok tedaviyede iyi gelirler. Ayrıca insana bir terapi gibi gelir. Yazımızı biraz daha detaylandırmak gerekirse;

Bakışlarıyla, değişik tonlarda miyavlamasıyla ve hatta kuyruk hareketleri ile bize her daim birşeyler anlatmak ister. Kedilerimizin bize anlatmak istediklerini kuyruk hareketlerine ve vücutlarında konumlanma yerlerine göre rahatça anlayabiliriz Tek yapmanız gereken, onu iyi gözlemlemek ve söylemek istediklerini anlamaktır.

Alttaki tabloda kedilerin genel olarak kuyruk hareketleriyle, hangi duygu vaziyeti içinde bulunduğunu anlayabiliriz.

Fakat her kedinin dili aynı olmayabilir. Kedilerin kişilikleri olduğunu da kabul etmek gerekir. kedilerin beden dili bir hayli şeyi anlatsada kediden kediye bu durum değişebilir.

Kediler neden hırlar ?

Kedilerin beden dili olduğu kadar duygusal dilleride vardır. Bazı duygusal ifadeleri de fiziksel tepkilere dönüştürürler.

Çok mutlu olduklarında netlikle hırlamalar başlar. aynı durum acı çektiğinde de gerçekleşebilir.

Aradaki farkı anlamak kedinin sahibiyle arasındaki iletişimle alakalıdır. Kedilerin insanlarla iletişim kurma marifetleri çok yüksektir. Çok sık olan vaziyetleri çok defa yaptıkları için bu konuda tecrübelilerdir Mama istiyorlarsa veya tuvaletleri geldiyse bunu çok aşikar şekilde hareketleriyle anlatırlar.

Acıkan kedi acıktığını çok iyi bir şekilde emin edebilir. Fakat seyrek yaşadığı hisleri acı çekmek gibi anlatmakda zorlanırlar.

Bu surattan kedinizle iletişim kurmaya. Anlatmak istediklerini anlamaya çalışın. Böylece kediyle iletişim kurma maharetinizi geliştirdiğiniz gibi, minik dostunuzun hayatınıda kolaylaştırmış olursunuz.

Sonuç olarak kedilerin beden dili ayrı bir sanattır. Bu sanatı tecrübe etmek oldukça keyifli olduğu gibi sabır ve meziyet gerektiren bir olaydır.

Kediler bu hareketleri ve tepkileri biz onları anlayalım diye yapıyor. Biz onları anlamaya başladıkça onlar  daha fazla kendilerini ifade etmeleri için çalışacaklardır.

kedilerin beden dilini anladıkça bir kediyle değil bir arkadaşla yaşıyor olacaksınız.

Kabul etmek gerekir ki kedilerin beden dili vardır. Kediler bizimle iletişim içindedir, Onları anlamak onlara daha iyi şartlar sunabilmek için gereklidir.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR