Connect with us

KEDİPEDİA

Kediler neden kaçar?

Kediler genellikle kızgınlık dönemlerinde kaçarlar.

Published

on

Kedi sahiplerinin çoğunun en büyük korkularından biridir sevgili kedisinin kaçması ve daha da kötüsü kaybolması.

Eğer kediniz kaçmaya meyilliyse birkaç basit önlem alarak kaçmasının önüne geçebilir ya da kaçan kedinizin size çok daha kolay dönmesine yardımcı olabilirsiniz.

Aralık unutulan bir kapı kedilere firarın yolunu açar
Aralık unutulan bir kapı kedilere firarın yolunu açar

Kızgınlık dönemlerine dikkat!

Kediler genellikle kızgınlık dönemlerinde kaçarlar. Bu nedenle kediniz çiftleşme dönemindeyken her zamankinden daha dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle erkek kediler etrafta bir çiftleşmeye hazır bir dişinin varlığını sezdikleri anda hedefe kilitlenir ve ne pahasına olursa olsun onun yanına gitmek için her şeyi yaparlar.

Kedinize çip taktırın

Dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır kedi bakımının rutin uygulamalarından biri deri altı çip. Kedilerin deri altına acısız şekilde yerleştirilen çipler kedilerin her zaman üstlerinde taşıdığı bir kimlik işlevi görüyor, dolayısıyla kedinize çip taktırmanız kaybolduğunda onu bulan birinin veterinere götürmesi ile size ulaşılmasını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

İsim madalyonu da çok işe yarıyor

Kedilerin tasmalarına üzerinde isminizin ve adresiniz ile telefonunuzun yazılı olduğu madalyonlar takmak da kaybolan kedinizin size çok daha kolay geri dönmesini sağlayacak önlemlerden biri.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR