Connect with us

KEDİ BAKIMI

Kediler Ve Tasma

Kediyi tasmaya alıştırmak için en iyi zaman yavruluk dönemidir

Published

on

Kedilerin bu kadar muhteşem canlılar olmasında özgür ruhlarının büyük rolü olduğu yadsınamaz. Kedilerin dillere destan özgür ruhu beraberinde bir takım zorlukları da getirmiyor değil, kedilerin tasma takmak istememesi de bunlardan biri.

Öncelikle şunu söyleyelim; tasmalara bir aksesuar olarak yaklaşmaktansa kediniz için faydası olan tasmalara yönelmeniz en doğrusu.

Yavruluk kediyi tasmaya alıştırmak için en uygun dönem
Yavruluk kediyi tasmaya alıştırmak için en uygun dönem

Kediyi tasmaya alıştırmak için en iyi zaman yavruluk dönemidir

Kedi eğitiminin en önemli adımları yavruluk döneminde atılır. Kediyi tasmaya alıştırmak için de en uygun dönem yavruluktur.

Yavru kediler tasma takılmasına karşı daha makul tepkiler gösterirler, ancak hayatı boyunca hiç tasma takmamış yetişkin bir kedi için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Kedilerin tasmasına kaybolmaya karşı isim ve adres madalyonu takmak iyi fikirKedilerin tasmasına kaybolmaya karşı isim ve adres madalyonu takmak iyi fikir

Tasma kedinin boynuna uygun olmalı

Kediyi tasmaya alıştırmak için seçeceğiniz tasmanın mutlaka kedinin boynuna uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde kedinin tasmaya alışması zorlaşacağı gibi çeşitli kazaları da ortaya çıkabilir.

Kedinizi dolaştırmak istiyorsanız göğüs tasması almalısınız

Türkiye’de her ne kadar pek sık karşılaşmasak da dünyanın pek çok yerinde insanlar ev kedilerini tasma ile dolaştırıyor. Böylece metropollerde yaşayan kediler de sürekli evde kalmamış, az da olsa sokağın havasını soluyup, toprağa basma şansı yakalamış oluyor.

Bunun için de yavru kedilere ortalama olarak 3 aylık olduğunda bir göğüs tasması almanız ve bu tasmayı takmaya alışmasını sağlamanız gerekiyor.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR