Connect with us

KEDİPEDİA

Kedilerde Duyma ve Denge

Doğuştan sağır olan kediler miyavlamaz. Ancak daha sonradan yaşanan durumlar nedeniyle sağır olan kedi miyavlayabilirler.

Published

on

Özellikle merak edilen konular arasında yer alan Kedilerde Duyma ve Denge nasıl olur? Kediler en küçük sesleri bile duyabilirler. Bu nedenle insanlardan daha geniş duyma frekansına sahiptirler.

Özellikle işletmelere dengeyi sağlayabilmeleri konusunda oldukça önemlidir. Bu nedenle işitme problemlerinin yaşanması durumunda denge problemleri ortaya çıkabilir.

Mükemmel işitme donanımları özellikle avlanma konusunda da etkilidir. Havada gezen sesler kulaktan girerek elektrik sinyallerini dönüşmektedir. Bu sayede beyine ulaşarak sesini duyulmasını sağlanmaktadır.

Kedilerdeki işitme sistemini mükemmel olması onların hayatta kalabilmesi konusunda da etkilidir. Çoğu zaman kedim sağır mı nasıl anlarım diye düşünüyorsanız bu durumda özellikle verilen uyarılara tepkisini kontrol edebilirsiniz.

Özellikle sağır kedi bakımı zorlayıcı olsa da zamanda ve sabırla daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilirsiniz. Sağır kedilerde çoğu zaman denge problemi yaşanması beslenmeleri veya doğaya uyum sağlamaları zordur. Bu nedenle bakıma muhtaçtırlar.

Farklı nedenlerden veya doğuştan ortaya çıkabilecek sağır kedi sorunları gerekli tedavinin sağlanmasıyla bazı durumlarda düzeltilebilir.

Kedilerde Duyma Sorunu

Çoğu zaman sağır kediler nasıl edilir? Merak edenler bu konuda profesyonel yardım almaları durumunda istedikleri sonucu elde edebilirler. Sağır olması kedilerin özelliklerim duyma sorunları yaşamasına neden olacağından aynı zamanda denge problemleri yaşamasına da neden olabilir.

Sağır olmasını pek çok farklı nedeni olabilir. Bu nedenle öncelikle bu konuda gerekli kontrollerin sağlanması ve durumun belirlenmesi gerekir.

Sıklıkla merak edilen sorular arasında sağır kedi miyavlar mı? Sorusu yer almaktadır. Doğuştan sağır olan kediler miyavlamaz. Ancak daha sonradan yaşanan durumlar nedeniyle sağır olan kedi miyavlayabilirler.

Bu nedenle yaşanan durumun doğuştan veya sonradan olması sonucu değiştirebilir. Kedi sahiplerini çok merak ettiği konular arasında kedinin miyavlamaması nedenleri yer almaktadır.

Kedilerde Denge

Kediler dengelerini kuyrukları sayesinde sağlamaktadır. Aynı zamanda denge organı kulaklarıdır. Bu nedenle kulaklarda problem olması durumunda denge problemleri de yaşanabilir.

Denge problemi yaşayan kedilerde kedim sağır olabilir mi? Diye düşünüyorsanız gözlemleyerek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra veteriner tarafından yapılacak olan kontroller de kedinizin sağır olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir.

Kedilerle denge kaydını yaşamasına pek çok farklı neden sebep olabilir. En önemli nedenleri arasında sağırlık yer alabileceği için kedi duyma testi yapılması kedinin sağır olup olmadığını anlaşılmasını sağlamaktadır. Geldiğinizde denge problemi yaşanması durumunda hakkınızda iyi gelecek olan problemler arasında özellikle kulak rahatsızlıkları gelebilir.

  • İç kulak iltihabi,
  • Orta kulak iltihabi,
  • Kafaya veya kulağa alınan darbeler,
  • Zehirlenmeler,
  • Nörolojik hastalıklar,
  • Kulak içerisine kaçan yabancı cisimler sonucunda oluşan enfeksiyon gibidir.

Yaşanan bu durumlarda kedilerde denge kaybı yaşanabilir. Bu nedenle özellikle gerekli kontrollerin sağlanması ve rahatsızlıkların giderilmesi gerekir.

Sağır Kedilerde Eğitim

Sağır olan kedilere özel olarak verilecek sağır kedi eğitimi kedinizin daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmesini sağlayacaktır. Doğuştan dilsiz kedi olur mu?

Merak edenler özellikle bazı durumlarda kalıtsal özellikler nedeniyle bu durumu söz konusu olmasını görebilirler. Özellikle kedilerin cinsine göre özellikleri değiştiğinde pek çok farklı durum ile karşı karşıya kalınabilir.

Bakımını üstleneceğiniz sağır Ankara kedisi bakımı konusunda daha dikkatli hareket etmeniz kedinizin çevresine uyumlu bir şekilde yaşamasını sağlayacaktır. Sör kedilerde denge problemleri söz konusu olacağından avlanmayı konusunda sorun yaşayabilirler.

Bu nedenle beslenmelerine yardımcı olunması gerekmektedir. Aynı zamanda bakımlarının düzenli şekilde yapılması ve ihtiyaçlarının karşılanması önemlidir. Özellikle kedi sahiplenmek isteyenler bu konuda farklı yöntemleri tercih ederek bakıma muhtaç olan kedileri evlerini açabilirler.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR