Connect with us

KEDİPEDİA

Kedilerin Kıskançlığı

Kediler diğer hayvanlara göre kıskanç olduklarını aleni bir şekilde ortaya koyar.

Published

on

Kediler genel olarak köpekler ile kıyaslandığında sahiplerine sadık ve düşkün durmazlar. Çünkü sahiplerini ne kadar sevseler bile bir yandan da hissiyatları ön planda olduğu için bencil davranmaya özen gösterirler. Fakat buna karşılıkta sahiplerini hiç kimse ile paylaşmaya izin vermezler. Kediler, ruh hallerine göre bazı zamanlar çok yoğun olarak sahiplerini kıskanabilir ve bunu belli ederek sahiplerine küserler.

Eğer evinizde kedi besleyen ve bir kedi daha almak isteyen kedi sahipleri bu yazımızı okuduktan sonra bir kez daha düşüneceklerdir. Çünkü ikinci alacağınız kediyi, ilk olarak eve getirdiğiniz anda kedilerinizin hareketleri değişim gösterecektir.

Bu değişim evdeki huylarını da etkileyerek, sevdiğiniz zaman kaçacak, size gelmeyecek ve sizinle oyun oynamak istemeyecek bir boyuta gelecektir. Bazı kediler sahibine gitmeyip küserken, bazıları ise; aksine sahibine daha çok giderek, eve yeni gelen kediye ”haddini bil” şeklinde davranarak, evi benimser gibi tavır sergileyebilir.

Kediler diğer hayvanlara göre kıskanç olduklarını aleni bir şekilde ortaya koyar. Kendi davranışlarından uzak huylar edinerek, sizin bu durumu anlamamanız için elinden geleni yaparlar.

Fakat kedilerin genel olarak kıskançlık yaptığını öğrenmeniz için bazı hareketleri; sinirli olmaları, yeni aldığınız kedi ile sürekli kavga etmesi, daha önce yapmadığı hareketleri yaparak eşyaların üzerini kirletmesi, Sevgi ve ilgi beklediği için sürekli sizin yakınınızda olan yerlerde bulunması ve gürültü yapması gibi çıkardığı sorunlardan anlayabilirsiniz.

Kedilerin kıskançlık yapmasının ve sahibinin eve kedi getirmesini istememesinin sebepleri ise; sahibinin kendisinden başka bir kediyi daha sevmesi, yatacak yerin paylaşılması, yediği yemeğin paylaşılmasından kaynaklandığı söylenebilir.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR