Connect with us

KEDİPEDİA

Kedilerin Mırlamaları

Kedilerin mırlama sebeplerinden diğeri ise; bir kedinin mırlaması demek genellikle mutlu olduğu anlamına gelir.

Published

on

Kedilerin mırlaması ile ilgili sebeplerini araştırırken bir neden dikkatleri üzerine topladı. Bu önemli neden ise; kedilerin mırlama sesini titreşim yoluyla çıkardıklarıydı. Kedilerin gırtlağını titreterek bu sesi çıkarması oldukça ilginç bir yapı olarak belirtildi.

Her kedinin farklı bir mırlama sesi vardır. Bilim adamları bu konu üzerine yoğunlaşarak farklı özelliklerde olan kedilerin mırlama sesini kaydederek nasıl bir ses çıkardığına dikkat etmişlerdir.

Buna bağlı olarak da titreşim ile çıkardıkları ses,yaklaşık dizel bir motor ile aynı titreşim hızına sahip olduğu belirlenmiştir.
Kediler genel olarak çıkardıkları mırlama sesi ile vücut hareketleri değişiklik göstererek, kimi kediler daha çok mırlarken hareket eder,kimileri ise hareketsiz kalır.

Kedilerin Mutluluk Sesleri ; Mırlamalar

Kedilerin mırlama sebeplerinden diğeri ise; bir kedinin mırlaması demek genellikle mutlu olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda kediler mutsuz veya üzgün oldukları zamanda mırlar fakat hareketlerinden hangi reaksiyon göstereceği anlaşılabilir. Çünkü bir kedi doğum esnasında acı çekerek mırlamaya başlar.

O yüzden buradan çıkaracağımız sonuç ise; insanlar nasıl rahatlamak için bir hareket yapıyorsa yada kendilerini ruh hallerine göre nasıl rahatlatmak için bir çözüm yolu bulduysa,kedilerinde rahatlamak için en iyi çözüm yollarından birisi mırlamaktır.

Kedilere göre mırlamak, terapi yöntemlerinden birisidir. Titreşim sayesinde oluşan mırlama, kedilerin acısını,üzüntüsünü ve mutsuzluğunu giderdiği için en büyük rahatlama yöntemlerinden birisidir.

Bu nedenle kediler, hassas ve düşünceli bir sevimli dostlar oldukları için onların ruh hallerini hareketleriyle anlayabiliriz.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR