Connect with us

KEDİPEDİA

Kedilerin oynamaya sevdiği 8 ilginç oyun

Kedi oyunları listemizde, minik patilerimiz için en eğlenceli oyunları listeledik.

Published

on

Özel mi özel bir kedi olan Monty ona evini açan bir çiftin kalbini ele geçirip, hayatlarını değiştirdi. Çift barınakta yaşayan Monty kediyi gördükten sonra onu sahiplenmek isterler ve barınaktan çıkarırlar. Monty o zamandan beri onlara sarılmadan duramıyor.
Yakışıklı Monty ile tanışın ?

3 yıl önce bu çok özel kediyi bir çift barınakta buldu.  Monty’nin önceki sahibi onunla ile ilgilenmeyip barınağa bırakmış.

Çift Monty ile ilk tanıştığında ona hayran kaldılar.

”Onunla ilk karşılaştığımızda bizimle yaşaması gerektiği konusunda hiç şüphe duymadık” dedi çift.
Monty’nin benzersiz görüntüsü çifti büyülemiş. Bir elmas gibi nadir diyorlar Monty için..
Bu küçük tatlı pisicik kendini sevecek birisini istiyordu ve hayvansever çift onun ellerinden tuttu sarıldı..

monty

Bu minik pisicik burun kemiği olmadan doğmuş. Bu  sorun  onu çok etkiliyor ve çok hapşurmasına sebep oluyor.

Ama bu durum onun insan sevgisiyle dolu olduğunu değiştirmiyor. Farklı görünen ve çok tatlı bir kedicik o.

monty

Monty hiçbir şekilde insanların kucağından inmiyor ?

3

Sahipleri uyanana kadar yanlarından hiç ayrılmıyor.

Monty cat

Monty onun insan babası olan Mikeal’ı çok seviyor.

Mikeal da migreninin olduğunu ve Monty’nin hırıltısı ile şifa bulduğuna inanıyor.

Monty

Bisküvi kırıyor gibi ya da bir motor sesi gibi onun hırıltısı diyor Mikeal ?

Malty cat

Her gece birbirlerine sarılarak uyuyorlar. Monty bir bebeğin babasına bağlılığı gibi bağlanmıştır Micheal’a..
En sevdiği şey Micheal tarafından okşanmakmış..

Tontiş, oyuncu, ilgi bağımlısı ve nice karakterde pisi pisimizin hoşlanacağı oyunları derledik. Miyavlı vakitler:

1) Karton Kutular

8-kedi-oyunu-1

Sevimli patilerin en sevdiği  kedi oyunlarının başında karton kutular ile oynamak gelir. Dostunuz, kutuların içine girerek dakikalarca burada gizlenir veya kutuyu ters çevirerek kendine geçici bir ev yapabilir. Kısacası, oyuncu patiniz içi boş ve kapalı bir kutu ile tüm gününü geçirebilir.

2) Lazer

kedi-oyunu2

Lazer, hepimizin bildiği klasik kedi oyunları arasındadır. Bu oyun sırasında kedinizin avcılık duyguları ortaya çıkacak ve lazeri kararlı bir şekilde takip edip avlamaya çalışacaktır. Ayrıca, bu oyun sayesinde dostunuzun hareket kabiliyetini geliştirecek ve günlük spor ihtiyacını gidermiş olacaksınız.

Ancak, bu oyun sırasında lazer ışınını değerli dostumuzun minik gözlerine temas ettirmemeye özen gösterin.

3) Tabletler

kedi-oyunu3

Teknolojiyi kedi oyunlarına dahil etmekte fayda var. Tatlı kediniz, hareket eden nesnelere karşı oldukça duyarlıdır. Tabletinizde açacağınız bir video veya oyun (hareket eden balıklar gibi) kedinizin ilgisini çekecek ve ekranın arkasında ki nesneleri küçük patileri ile yakalamaya çalışacaktır.

4) Kağıt Keseler ve Poşetler
kedi-oyunu4

Günlük hayatınızda kullandığınız nesneler, kedinizin hayatını eğlenceli hale getiren harika bir kedi oyunu olabilir. Oyuncu patilerimiz, kese kağıtlarına ve poşetlere dolanmaya, içlerine girmeye ve tırnakları ile parçalamaya bayılır. Kese kağıtlarından ve poşetlerden çıkan hışırtı sesleri kedinizin dikkatini çekecek ve onun için harika bir oyun aracı olacaktır.

5) Yün Topları

kedi-oyunu-5

Günümüzde ev hanımlarının el işlerinde sıkça kullandığı renkli yumaklar değerli patiniz için harika bir kedi oyunu olacaktır. Yün toplarının yumuşak ve yuvarlak olması kedinizin ilgisini çekecek ve zaman zaman patilerinin arasına aldığı, zaman zaman da patileri ile darbeler vurup peşinden koşacağı yün topları ile eğlenceli anlar yaşayacaktır.

6) Oyuncaklar

kedi-oyunu-6

Oyuncu patinizin çevresini farklı oyuncaklar ile geliştirmeniz, dostunuzun evde yalnız olduğu zamanlarda sıkılmasının önüne bir adım geçecektir. Pisiciklerimiz, ışıklı, hareketli ve sesli nesnelere karşı duyarlıdır. Bu nedenle kedilerimiz için oyuncak seçimi yaparken, ışıklı, sesli (çıngıraklı), hareket etmeye müsait (toplar) oyuncaklar tercih edilmelidir.

7) Kedi Küpleri

kedi-oyunu-7

Oyuncu patiniz tam bir saklambaç aşığıdır. Gizlenmeye ve kendine ait bir yer edinmeye bayılır. Evinizin farklı bölümlerine koyacağınız birbirine bağlı kedi küpleri oyuncu pisinizin vazgeçemeyeceği eğlenceli bir kedi oyunu olacaktır. Kediniz, hem küplerin içine saklanarak size türlü türlü oyunlar yapacak hem de küplerin içinde kaybolup çıkış yolunu arayacaktır.

8) Oyun Arkadaşı

kedi-oyunu-8

Evinizi birden fazla kedi ile paylaşıyorsanız kediler birbirleri için harika oyun arkadaşı olacaktır. Zaman zaman yaramaz, zaman zaman kavgacı olsalar bile kediler birbirleri ile güreşecek, birbirlerini kovalayacak ve kendi dillerinde anlaşarak oyunlar oynayacaklardır.

Sanılanın aksine belli bir alışma süreci geçtikten sonra kediniz, köpeğiniz ile sıkı bir dost ve oyun arkadaşı olabilir.

Bonus :

bonus

Kediniz için en güzel oyunun sizle vakit geçirdiği anlar olduğunu unutmayın.  Tüylü dostunuz sizin onla geçirdiğiniz vakti, onca kedi oyununa rağmen tercih edecektir.

Kaynak: Bipati

Mutluluk bu değil midir? ?

Monty cat

” 3 yıl önce bu tapılası minik pisiciği sahiplendik ve o zamandan beri ben çılgın bir kedi babası oldum.”

” Ben kendimi çok şanslı hissediyorum. Monty ailesi olmamız için bizi seçti, ben herkese öneriyorum özel ihtiyaçları olan hayvanları sahiplenmekten korkmayın. ”

88

”Farklı olması önemli değil, önemli olan aradaki sevgidir” diyor Micheal ve bizde ona katılmadan edemiyoruz.

Sevmek en güzel şeydir. Sevin, sarılın..

Patili günler dileriz ?

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR