Connect with us

KEDİPEDİA

Kedilerin Sürekli Evden Kaçma Nedeni Nedir ?

Kedilerin evden kaçmalarının bazı sebepleri vardır. Bunları sizler için derlemeye çalıştık.

Published

on

Kedi, insanların en yakın dostu hayvanlardan bir tanesi. Besleyenler daha da iyi bilirler ki bir kediye bakmak insana müthiş bir huzur verir. Ona bakmak, beslemek, eğer izin verir de başarabilirseniz yıkamak mükemmel bir terapi seansına girmek kadar rahatlatır sizi.

Bir kedinin bütün sorumluluklarını almaya kara verirseniz, bir süre sonra anlarsınız ki onunla aranızda asla kopmayacak bir bağ oluşmuştur.

MLw4LVFysTKt6yH7G1PR

Bir kedi ile birlikte yaşamak demek en mutsuz anınızda bile neşelenecek bir sebebinizin olması demektir. Alıştıktan sonra eğer bir süre görmezseniz hemen özlemeye başlarsınız.

Siz bir işe dalıp gitseniz bile zaten mutlaka hissettirir bir şirinlik yaparak kendisini. Ancak bu sevimli hayvanlar bazen de ortadan kaybolurlar. İşte öyle zamanlarda da ne yapacağını bilemez olur insan. Kedilerin evden kaçmalarının bazı sebepleri vardır. Bunları sizler için derlemeye çalıştık.

Kedilerin evden kaçma sebepleri:

kedinin-surekli-evden-kacma-nedeni-nedir

Sahiplerinin Davranışları

Kediler nankör olarak bilinseler de aslında tam tersi evlerine ve bakıcılarına bağlı hayvanlardır. Eğer kediniz evden kaçıyorsa, önce kendi davranışlarınızı gözden geçirmelisiniz.

Bir kedi bakıldığı evde aç veya susuz kalırsa, tuvalet ihtiyacını doğasına uygun şekilde karşılayamazsa ya da kendisine kötü davranıldığını hissederse hemen kaçmanın yollarını arar. Bu sebeple kedinizin bakımını asla aksatmamalı ve ona sürekli ilgi göstermelisiniz.

kedi-neden-evden-kacar

Merak İçgüdüsü

Bilinen bir atasözüdür ‘kediyi merak öldürür’ demişlerdir. Bir kedi iyi bakıldığı halde evden kaçıyorsa, bunun bir nedeni de meraktır. Çevrede pek çok şeyi merak edip, yakından görme içgüdüsü ile çok zaman kediler evden uzaklaşırlar.

Özellikle de sokaktan alıp beslediğiniz bir kedi ise onu evde tutmak asla kolay olmayacaktır. Kediler yollarını kolay kolay kaybetmediği için, başına bir kaza gelmediği takdirde geri dönecektir.

xwud5bxPUaeaKyV5X5Fv

Sevgili Arayışı

Bütün canlılar gibi kediler de karşı cinslerine ilgi duyarlar. Yine her canlı gibi üreme içgüdüsüne sahiptirler. Bu nedenle kediniz sık sık evden kaçıyorsa güzel bir sevgilinin peşinden gidip, çiftleşme ihtiyacını gidermek istiyor olabilir.

Dişi bir kediye sahipseniz kısa bir süre sonra birçok çocuğa daha bakmanız gerekebilir.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR