Kedilerin Tırnaklarını Kesmek

Kedilerin tırnaklarını kesmek bu sorun için başvurulabilecek bir yöntem.

Kedilerin Tırnaklarını Kesmek

Kedilerin tırnakları özellikle ev hayatında sorun yaratabiliyor ve birçok kişi bu soruna karşı ne yapabileceğini bilmiyor. Kedilerin tırnaklarını kesmek bu sorun için başvurulabilecek bir yöntem.

Ancak kedilerin tırnaklarının ortasında damarlar ile sinirlerden oluşan canlı dokular bulunuyor ve bilinçsizce yapılacak bir kesim işlemi tırnaklardaki bu canlı dokunun kesilmesine dolayısıyla kedinin hem canının acımasına hem de yaralanmasına neden olabilir.

Kedilerin tırnaklarının ortasında canlı dokular bulunuyor
Kedilerin tırnaklarının ortasında canlı dokular bulunuyor

En doğrusu veterinerden yardım almak

Aslında en doğrusu kedinin tırnaklarını kesmek yerine hayvanın tırnaklarını bileyebileceği, kendi tırnak bakımını yapabileceği tırmalama oyuncakları almak.

Ama kedinizin tırnaklarını ille de kesmek istiyorsanız bu işlemi kendiniz yapmak yerine veterinerden yardım almak.

Zira yazımızın başında da söylediğimiz gibi kedilerin tırnaklarının ortasında canlı doku bulunuyor ve kesim işlemi sırasında bu dokuya kesinlikle zarar vermemek gerekiyor.

Veteriner hekimler kedilerin tırnaklarını bu canlı dokuya zarar vermeden ve kediyi korkutmadan kesiyorlar.

Yani evet kedilerin tırnakları kesilir ama kendi başınıza bunu yapmaya çalışmanız kedinin canının yanmasına ve yaralanmasına neden olabilir.

Yazar: Kedi Yavrusu

Kedi yavrusu dedik çünkü; kediler yavruları dünyanın en sevimli canlıları ve biz onlara tutkuyla bağlıyız. Kedi Yavrusu onların hayatı için sürpriz bilgilerle dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir