Connect with us

KEDİ VİDEOLARI

Kedinizin Ağzına Layık 7 Özel Ev Yapımı Yemek Tarifi

İyi yemek için vakit ayırmak zor değil, hele çok sevdiğiniz kediniz için buna vakit ayırmak sizi hiç yormayacak.

Published

on

Yemek yapmayı seven, kedi severler hazır olun! Çünkü bu yazımız tam size göre. Evde çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz, ona özel tariflerimiz var.

İyi yemek için vakit ayırmak zor değil, hele çok sevdiğiniz kediniz için buna vakit ayırmak sizi hiç yormayacak.

1.Basit Ev Yapımı Kedi Yemeği

Bu en basit, kolay ve hızlı tarifimiz. 3 malzeme ile harika bir öğün hazırlayabileceksiniz. Tüm ihtiyacınız şu 3 malzemede gizli: Sardunya, havuç ve yulaf ezmesi. Bu 3 malzeme bir arada ne kadar garip görünse de kedilerin damak tadına çok uygun olduğunu o bu mamayı iştahla yerken anlayacaksınız.

2.Tuna Kurabiyeleri

Bu tuna balıklı (orkinos, ton balığı) kurabiyeler tatil zamanlarında ona sürprizler yapmanızı sağlayacak. Hem uzun süre bozulmadan saklayabileceksiniz.

Hem de mükemmel ödül bisküvilerine sahip olacaksınız. Ton balığı, mısır unu, un ve su ile harika kurabiyelerimize başlayabiliriz. 4 malzemeyi karıştırın ve şekilli kurabiye kalıpları ile kesin.

3.Çıtır Ton Balıklı Ödül Maması

Bu küçük atıştırmalıklarla kedinize istediğinizi yaptırabilirsiniz. ? Ona belli komutları öğretebilir ya da oyun zamanlarınızı keyifli hale getirebilirsiniz. Ödül mamalarına boşuna para vermenize gerek yok, evde çok kolay hazırlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırıp, küçük yuvarlak lokmalar hazırlayın. Hepsi bu! İyi eğlenceler. ?

4.Organik Kedi Maması

Bazen kedinizin beslenme rejimini değiştirmek iyidir. Mağazalardan satın aldığınız ürünler onun ihtiyaçlarını karşılasa da ev yapımı gibisi yoktur. Ton balığı maydanoz ve kahverengi pirinç ile ona sağlıklı bir atıştırmalık hazırlamaya ne dersin? Karıştırdığımız malzemeleri önce pişiriyoruz sonra süzüp doğruyoruz. Sağlıklı atıştırmalığa giden yol işte bu kadar basit.

5.Doğum Günü Pastası

Herkes doğum gününde harika bir pastayı hak eder, kedi bile olsa! Ana maddesi ton balığı olan pastamız, sevimli dostunuzla eğlencenizi 2 katına çıkaracak. Tabii önce onun ortalığı dağıtmasına izin vermeden pastanızı yapmanız gerekir.

7.Yavru Kediler için Kedi Otu (Catnip)

Şüphesiz, tüm kediler kedi otuna (catnip) bayılır. Araştırmalara göre kedilerin atıştırmalıkları sevmesinin asıl nedeni içindeki bu garnitür. İnsanların yediği atıştırmalık balık krakerler gibi düşünebilirsiniz. Tek fark kedilerinkinde gerçekten balık var.

8.Ciğerli Atıştırmalık

Kediler için yapılan ciğerli kurabiyeler, insanlar için yapılan çikolatalı kurabiyeler gibidir. İnsanalr nasıl ki çikolatalı kurabiye ile muhteşem bir güne başlıyor ya da mutlu oluyorlar; kediler de bu mutluluğu ciğerli kurabiyelerde buluyor. J Küçük bir uyarı: Kurabiyelerinizi pişirirken arkadaşlarınızın yanlışla çikolatalı kurabiye sanıp tadına bakmalarına izin vermeyin.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR