Connect with us

KEDİPEDİA

Neden Kedileri sevmeliyiz?

Sevimlilikleri, samimi davranışları ve komik durumları ile kendilerini sevdirmeyi başaran kedileri bu yazımızda ele aldık.

Published

on

7000 yılı aşkın bir süredir insanlarla beraber yaşayan kediler, evcil hayvan beslemek isteyenlerin tercihlerinde başı çekmektedir. Sevimlilikleri, samimi davranışları ve komik durumları ile kendilerini sevdirmeyi başaran kedileri bu yazımızda ele aldık. İnsanlara kedi sevdirecek 9 nedeni, maddeler halinde sizin için sıraladık.

1- Dertlerinizi Paylaşarak Azaltırlar

kedi dostluğu
kedi dostluğu

Hayvanlarla kurulan iletişim, hüzün, keder, can sıkıntısı ve depresyon hâllerinin giderilmesinde ön plandadır. Özellikle kedi beslemek bu gibi olumsuz durumların ortadan kalkmasına, giderilmesine katkıda bulunur.

2- Konsantrasyon Probleminde Yanınızda Olurlar

kitap ve kedi
kitap ve kedi

Kitap okumayı seviyorsanız ve bu esnada da mutluluk ve huzur veren bir şey arıyorsanız, kediler tam seçim olabilir. Kitap dostluğunda oldukça iyi olan kediler, siz kitap okurken sessiz ve huzurlu bir ortamı beraberlerinde getirirler.

3- Kaplan Yerine Kedi Okşamak Mesela

kaplan sevmek...
kaplan sevmek…

Bir kaplanı okşamaya cesaret edebilir miydiniz? Çoğu kişinin cevabı, hayır! Fakat kediler, kaplanlara olan benzerlikleri ile bu hissiyatı bir nevi olsa da yaşatır. Victor Hugo bir sözünde; “Allah, insan bir kaplanı okşayabilsin ve bu hissi yaşasın diye kedileri yarattı” sözünü etmiştir.

4- Sadece Arkadaşınız Olabilirler

kedi ve insan arkadaşlığı
kedi ve insan arkadaşlığı

Herkesin aklına mutlaka kedi sahibi olma düşüncesi gelmiştir. Ancak kedilere sahip olunmaz. Çünkü onlar birer arkadaş olurlar…

5- Gerçek Dostluk da Onlardadır

gerçek dostlar
gerçek dostlar

Gerçek ve ömürlük bir dostluk arıyorsanız, köpekler kadar kedilerden de bu isteğinizi görebilirsiniz. Kediler ömür boyu dost kalabilen hayvanlardandır.

6- Haşerelere Karşı En Etkili Silahlardır

kediler koruyucudur
kediler koruyucudur

Kedileri sevmeyenlerin pek çoğu fare, börtü böcek seven insanlardır. Kediler, haşerelere karşı en büyük silahlardan biridir.

7- Sevip Sevmediğinizi Bilirler

kediler hissederler
kediler hissederler

Kediler bir insanın kendisini sevip sevmediğini anında bilebilirler. Fakat bu durumu, bir şeyler yapmak için pek de önemsemezler.

8- Kediler Özgürlüklerine Düşkündür

kediler kapılardan haz etmez
kediler kapılardan haz etmez

Kapalı kapılar arkasında kalmak insanlar kadar hayvanlar arasında da istenmeyen durumdur. Kediler kapalı ve dar alanlarda kalmaktan haz etmezler. Dış kapı hariç bütün kapıları açık tutmalısınız…

9- Kabalığı Sevmezler

İnsanlara Kedileri Sevdirecek 9 Neden
İnsanlara Kedileri Sevdirecek 9 Neden

Kediler narin ve kibar davranışları seven hayvanlardır. Hiperaktif yapıları gereği yerlerinde duramazlar. Onları kucağınıza alıp okşamak için, kendilerinin gelmelerini beklemelisiniz. Kabalıktan nefret ederler…

Advertisement

POPÜLER KONULAR