Connect with us

KEDİ FOTO GALERİ

Sokak Kedisi Bob ve James

James, sokak kedisi Bob ile olan dostluğunun ve kendi hayatının yer aldığı bir kitaba imza attı.

Published

on

Basit bir dostluk sonucunda ortaya çıkan inanılmaz bir hikaye. James Bowen ve kedisi Bob, sokaklardan şöhrete çıktılar.

James Bowan, 15.03.1979 yılında İngiltere Surrey’de dünyaya geldi. Henüz çocukken anne ve babası ayrılma kararı aldı.

Düzensiz aile yaşantısı ve yolunda gitmeyen hayatı yüzünden küçük yaşta uyuşturucu kullanmaya başladı.  

Gençlik yıllarında James’e doktorlar tarafından bipolar bozukluk teşhisi konuldu.

Bu en ciddi psikiyatrik rahatsızlıklardan biri olan bipolar bozukluk hem mani hem de depresyon halinin bir arada görüldüğü bu yüzden kişilerin gerçek hayata adapte olamadığı kötü bir rahatsızlıktır. Kişi bazen çok enerjik ve hayata bağlı iken belli dönemlerde tamamen içine kapanık bir ruh haline bürünmektedir.

James’de rahatsızlığı ile birlikte hayattan ve işinden olarak sokaklarda yaşamaya başladıktan sonra tamamen uyuşturucu bağımlısı haline geldi.

Sokaklarda gitar çalıp kazandığı parayı da uyuşturucuya yatırmaya başladı.

Ardından tedavi için gittiği barınakta sokak kedisi Bob ile tanıştılar.

Önceleri onun sahipli ve eğitimli bir kedi olduğunu düşünerek civardaki tüm evlere tek tek uğrayıp sahibini aramaya çalıştı ama kimseyi bulamadı. Bob’un bacağındaki yarayı fark etti ve son parasını veterinere harcayarak onu tedavi ettirdi. Ardından James, Bob’u tekrar sokağa bıraktı ama nereye giderse gitsin Bob, James’in peşinden ayrılmıyordu.

İkili birbirine o kadar bağlandığı dünyada görülen en iyi dostluklardan biri yaşanıyordu. James her ne kadar uyuşturucuyu bırakmaya çalışsa da destekçisi dahi onu vazgeçiremiyordu ancak Bob hayatına girdikten sonra uyuşturucu bağımlılığı kısa süre içinde bitti. Sokaklarda müzik yaparken Bob sürekli James’in yanında veya omuzun da duruyor ve ona eşlik ediyor.

Eskiden James’in yanından geçen hatta ona kötü gözlerle bakan insanlar Bob’dan sonra ona sürekli yardım etmeye başladılar ve ikili kısa süre içinde herkesin ilgi odağı haline geldi. Gazete’ye haber olarak çıktıktan sonra ikisinin de hayatı değişmeye başlamıştı. James, sokak kedisi Bob ile olan dostluğunun ve kendi hayatının yer aldığı bir kitaba imza attı ve kısa süre içinde bestseller listesine girdi.

Kitabın büyük başarısı ardından hikayeleri kitap ile aynı isimde Sokak Kedisi Bob olarak vizyona uyarlandı.

Bob ile James 2007 yılından beri beraberler ve artık bir evleri olduğu için ikisi de çok mutlu.

James Bowan, kitap ve filmle ilgili değil ama Bob ile ilgili “küçük bir pati ile büyük bir insanın hayatının nasıl değiştiğini öğreneceksiniz” diyor.     

   

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR