Suyu Seven Kedi Irkları Yüzmeyi Seven Kediler Hangileri?

Suyu seven kediler, oldukça eğlenceli ve sevimli canlılardır. Bu kedilerle birlikte yaşamak, size birçok keyifli an yaşatacaktır.

 0  28
Suyu Seven Kedi Irkları Yüzmeyi Seven Kediler Hangileri?

Kediler genelde sudan pek hoşlanmazlar. Fakat bazı kedi ırkları var ki, tıpkı birer köpek gibi suda yüzmeyi ve oynamayı severler. Bu yazımızda, suyu seven kedi ırklarından bahsedeceğiz.

1. Van Kedisi

Van Kedisi resmi

Van kedileri, Türkiye'ye özgü en eski kedi ırklarından biridir. Bu kediler, bembeyaz tüyleri ve tek veya farklı renkteki gözleri ile bilinirler. Van kedileri aynı zamanda suyla da çok iyi anlaşırlar. Yüzmeyi severler ve hatta sahiplerini de suya sürüklemeye çalışabilirler.

2. Maine Coon Kedisi

Maine Coon Kedisi resmi

Maine Coon kedileri, dünyanın en büyük evcil kedi ırklarından biridir. Bu kediler, uzun ve tüylü tüyleri, iri cüsseleri ve sevecen karakterleri ile bilinirler. Maine Coon kedileri de sudan çok hoşlanırlar. Yüzmeyi severler ve hatta oyuncaklarını da suda yakalamaya çalışabilirler.

3. Bengal Kedisi

Bengal Kedisi resmi

Bengal kedileri, evcil kediler ile vahşi Asya leopar kedileri arasında yapılan melezlemeler sonucunda ortaya çıkan bir ırktır. Bu kediler, leopar desenleri ve atletik yapıları ile bilinirler. Bengal kedileri de sudan çok hoşlanırlar. Yüzmeyi severler ve hatta sahiplerini de suya sürüklemeye çalışabilirler.

4. Sibirya Orman Kedisi

Sibirya Orman Kedisi resmi

Sibirya Orman kedileri, soğuk iklimlere dayanıklı bir kedi ırkıdır. Bu kediler, uzun ve yoğun tüyleri, iri cüsseleri ve sakin karakterleri ile bilinirler. Sibirya Orman kedileri de sudan hoşlanırlar. Yüzmeyi severler ve hatta oyuncaklarını da suda yakalamaya çalışabilirler.

5. Norveç Orman Kedisi

Norveç Orman Kedisi resmi

Norveç Orman kedileri, soğuk iklimlere dayanıklı bir başka kedi ırkıdır. Bu kediler, uzun ve yoğun tüyleri, iri cüsseleri ve sakin karakterleri ile bilinirler. Norveç Orman kedileri de sudan hoşlanırlar. Yüzmeyi severler ve hatta oyuncaklarını da suda yakalamaya çalışabilirler.

Suyu Seven Kediler Nasıl Bakılır?

Suyu seven kediler, özel bir bakıma ihtiyaç duymazlar. Bu kediler için yapmanız gereken tek şey, onlara yüzmeleri için güvenli bir ortam sunmaktır. Bunu bir havuz, küvet veya hatta bir su kabı ile yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Kedinizi suya zorlamayın.
  • Kediniz suya girmeden önce tasmasını çıkarın.
  • Kedinizi gözetimsiz bir şekilde suda bırakmayın.
  • Kedinizin suyu yuttuktan sonra kusma gibi bir sorunu olursa veterinere başvurun.

Suyu seven kediler, oldukça eğlenceli ve sevimli canlılardır. Bu kedilerle birlikte yaşamak, size birçok keyifli an yaşatacaktır.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow