Connect with us

KEDİ BAKIMI

Yavru Kedi Bakımı

Yavru kedi bakımı heves ve sevginin yanı sıra ciddi bilgi gerektirir.

Published

on

Yavru kediler dünyanın en şeker canlıları. Çoğumuz yolda bir yavru kedi gördüğümüzde engellenemez bir çekim hissederiz ve bu çekimin sonu kendimizi yanımızda minicik bir kedi ile koltukta otururken bulmamız ile biter.

Ancak yavru kedi bakımı heves ve sevginin yanı sıra ciddi bilgi gerektirir. Zira yapacağımız hatalar tüm iyi niyetimize rağmen minik yavrunun sağlık sorunları yaşamasına hatta en kötü senaryo ile ellerimizden kayıp gitmesine neden olabilir.

Oysa doğru kaynakları kullanarak yavru kedi bakımı hakkında sağlıklı bilgiler edinebilir ve biraz çaba ve özveri ile harika birer kedi anne-babası olmayı başarabiliriz hepimiz.

Yavru kedi bakımı özen gerektirir

Her şeyden önce şunu eklemekte fayda var; eğer annesi olan bir yavru kediden bahsediyorsak yavruyu 8 haftalık olana, yani sütten kesilene dek annesinden ayırmamak gerekir.

Zira hiçbir insan bir yavruya annesi kadar iyi bakamaz. 8 haftayı doldurmuş ya da daha küçük ancak annesi olmayan bir kediyi evlat edindiğimiz ise hayatımızda bir takım değişiklikler olacağını bilmemiz gerekir.

Yavru kediler sürekli ilgi ve sevgi isterler, aynı tüm canlıların yavruları gibi. Bu nedenle hayatlarımıza bir yavruyu katmadan önce ona gerek duyduğu ilgi, sevgi, şefkat ve bakımı sağlayabileceğimiz konusunda kesinlikle kendimizden emin olmamız ve yavruya iyi bir hayat sunacağımız konusunda kendimize güvenmemiz çok önemlidir.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR