Connect with us

KEDİ BAKIMI

Yavru Kedi Eğitirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru kedi nasıl eğitilemez diye sorsanız vereceğimiz cevap şiddetle olacaktır.

Published

on

Yavru kediye doğru davranmak ileride sağlıklı bir yetişkin kedi olmasının en önemli koşullarından biridir.

Öncelikle kediyi eğiteceğim diye hırsa kapılıp kediye bağırıp, çağırmak hatta şiddet uygulamak kediyi eğitmenizi sağlamayacağı gibi aranızda asla aşamayacağınız duvarlar örülmesine neden olur.

Zira kediler genel anlamı ile eğitilebilen canlılar değildir. Bu nedenle yavru kediyi eğitmeye çalışmaktansa olduğu gibi kabul edip ruhsal ve bedensel gelişimini sağlıklı şekilde tamamlayıp harika bir yetişkin kedi olabilmesini sağlamaya odaklanmak çok daha doğrudur.

Şiddetten kesinlikle uzak durun!

Yavru kedi nasıl eğitilemez diye sorsanız vereceğimiz cevap şiddetle olacaktır. Yavruya vurmak asla doğru olmadığı gibi eğitim konusunda da hiçbir faydası olmaz. Aynı şekilde cezalandırmak da çok yanlış bir yöntemdir.

Kediyi odaya kapatmak, aç bırakmak gibi yöntemlerin yavru kedi eğitimi içinde asla yeri yoktur ve aslında sadece yavru kedi eğitimi için değil hiçbir canlının eğitiminde kullanılmaması gereken yöntemlerdir bunlar.

Yazımızı bitirirken bir kez daha yavru kedilere gereksiz eğitimler vermeye çalışmaktansa birlikte yaşayacağınız hayatın tadını çıkarmaya bakmanızın çok daha makul bir davranış olduğunu ekleyelim.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR