Connect with us

KEDİ BAKIMI

Yavru Kedi Gelişiminde Oyun

Oyun yavru kedilerin hayatı ve çevreyi tanımalarını sağlıyor. Bu nedenle yavru kedilerin mutlaka gönüllerince oyun oynayabilmesi gerekiyor.

Published

on

Dünyanın en heyecan verici deneyimlerinden biridir bir yavru kedinin gelişimini izlemek.

Biz kedi severler belki de bu mucizeye duyduğumuz bağımlık nedeniyle çoğu zaman bir kedi ile yetinemeyiz ve elbet bir gün ne kadar dirensek de bir yavru kedinin karşısında yelkenleri suya indiririz. Yavru kedi gelişiminin en önemli unsurlarından biri de tabi ki oyun.

504b1ad724cbefd3953f5ddf2a1f6305

Zaten yavru kedileri bu kadar sevmemizde oyunculuklarının da rolü büyük. Ancak aslında bizlere çok eğlenceli gelen oyunlar yavru kediler için sadece eğlenceli değil öğretici de aslında.

Nasıl mı? Oyun yavru kedilerin hayatı ve çevreyi tanımalarını sağlıyor. Bu nedenle yavru kedilerin mutlaka gönüllerince oyun oynayabilmesi gerekiyor.

Oyun yavru kedinin sosyalleşme aracı

Yavru kediler için oyun özellikle sosyal gelişim açısından vazgeçilmez. Bu nedenle yavru kedinizle mutlaka oynayın, çünkü onunla oynamanız aranızdaki bağın kuvvetlenmesini sağlar.

Ayrıca minik oyun sayesinde çok daha sosyal, hem ruhen hem de bedenen sağlıklı bir yetişkin kedi olma şansı yakalar. Kısacası yavru kedi gelişimi için oyun mama kadar, su kadar gereklidir.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR