Connect with us

KEDİ BAKIMI

Yavru Kedi İle Sahibini Yakınlaştıracak Oyunlar

Yavru kediler oyun oynamaya bayılırlar! Üstelik sadece bayılmakla da kalmazlar, yavru kedilerin oyun oynamaya ihtiyacı vardır.

Published

on

Hayatınıza minicik bir yavru kedi girdi, onu çok seviyor ve onunla harika bir ilişki mi kurmak istiyorsunuz?

Yavrunun sizi tanımasına izin verin
Yavrunun sizi tanımasına izin verin

Bunu  başarmak için yararlanacağınız en etkili yöntem tabi ki oyun. Zira yavru kediler oyun oynamaya bayılırlar!

Üstelik sadece bayılmakla da kalmazlar, yavru kedilerin oyun oynamaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle yavru kediler ile sahiplerini yakınlaştıracak oyunlar hakkında bilgi sahibi olmanız kedinizle yolun başından itibaren çok daha yakın ve sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlar.

Kedinin sizi tanımasına izin verin

Yavru kediler oyun oynarken kimi zaman hafif ısırıklar ya da tırmıklar atabilirler. Bunun için ona kızmayın, çünkü bunlar kedinin sizi tanımak için yaptığı davranışlardır.

Kedi ile asla sertleşmeden yumuşak şekilde oyuncak atıp kovalatmak, elinizi kovalamasına izin vermek gibi oyunlar oynayabilirsiniz. Her halükarda minik yaramaz sizin biraz canınızı acıtsa bile bunun için onu cezalandırmayın ve yumuşak tutumunuzu devam ettirin.

Yavrular özellikle hareketli cisimleri kovalamaya bayılırlar. Bu yüzden oyunlarınızda toplardan faydalanabilirsiniz. Unutmayın, yavru kedi ile oynayacağınız oyunlar onun hem daha sağlıklı bir yetişkin kedi olması yolunda önemli bir adımdır hem de aranızdaki bağın kuvvetlenmesini sağlar.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR