Yavru Kediler Ve Pire Sorunu

Yavru kedi çok kaşınıyorsa aklınıza gelmesi gereken ilk şey pireler

Yavru Kediler Ve Pire Sorunu

Yavru kedilerde en sık karşılaşılan sorunlar iç ve dış parazitler. Özellikle sokaktan bulup sahipleneceğiniz bir yavruda pire olma olasılığı çok yüksek.

Ancak yavruyu pirelerden kurtarayım derken yapacağınız yanlış ve bilinçsiz müdahaleler yavrunun hayatına bile mal olabilir.

Bu nedenle size tavsiyemiz yavruyu pirelerden kurtarmak için kendi başınıza hareket etmektense işin uzmanına, yani veteriner hekime başvurmanız.

da5b630ca433e239ea901dd54195fbaf
Yavru kedi çok kaşınıyorsa aklınıza gelmesi gereken ilk şey pireler

Pire tozu fazla miktarlarda ölümcül olabiliyor

Pire ile mücadele denilince akla gelen ilk şey tabi ki pire tozu. Pire tozunun fazla ya da yanlış kullanımı ne yazık ki yavru kedilerin ölmesi ile sonuçlanabiliyor.

Bu nedenle biz pire tozunun yavru kedilerde kullanımını riskli kabul ediyor ve bu yöntemi uygulamanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Pire tasması 3 aylıktan küçük yavrularda kullanılamaz

Pirelere karşı etkili yöntemlerden biri de pire tasması. Ama pire tasması da 3 aylıktan küçük yavrularda kullanılamıyor. Dolayısıyla bebeğiniz 3 aylıktan küçükse bu çözüm yolunu da otomatikman elemelisiniz.

Ense damlası için veterinerinize başvurun

Geriye elimizde tek pire ile mücadele yöntemi kalıyor o da ense damlası. Ancak ense damlasını da kendiniz uygulamak yerine pisiyi veterinere götürmeniz ve  veteriner uygun görürse bu uygulamayı ona yaptırmanız yavrunun sağlığı için en doğrusu.

Yazar: Kedi Yavrusu

Kedi yavrusu dedik çünkü; kediler yavruları dünyanın en sevimli canlıları ve biz onlara tutkuyla bağlıyız. Kedi Yavrusu onların hayatı için sürpriz bilgilerle dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir