Connect with us

KEDİ HABER

Yavru Kedinin Değişimi!

Gözleri kapanmış şekilde yolun kenarında bulundu. Onu bulan kişiler bir an önce yavru kedinin gözünü kurtarmak için uğraştılar.

Published

on

Bir minik kedi, gözleri kabuk bağlamış ve tamamen kapanmış şekilde yolun kenarında bulundu. Onu bulan kişiler bir an önce yavru kedinin gözünü kurtarmak için uğraştılar.

gözleri kör kedi

Onu bulan hayvansever nasıl bulduğunu anlattı.

”Ben yolun biraz aşağısında onun ağlayan sesini duydum. Hemen koşmaya ve aramaya başladım. Sesi takip ettim ve sonunda ses beni yolun kenarında yatan gözleri dehşet verici bir kediciğe götürdü. ”

” Gözleri iki dev çamur kulesi gibiydi” dedi.

Bu güzeller güzeli siyah kedicik 3 haftalıkmış muhtemelen annesini kaybetmiş ve sokaktaki zor yaşam şartları altında bir deri bir kemik kalmış.

Pisiciği bulan kişi, yavru kedi ile devletin iyi ilgilenmeyeceğini düşünerek özel veterinere götürmüş hemen.

Kör kedi

Veteriner gözlerindeki kütleyi çıkarmak için önce anlayamadığım bir şeyler yaptı daha sonra ince cımbız ile yavaşça kütleyi çıkardı.” dedi.

Çok zayıf ve bir süre susuz kaldığı için tüp ile beslenmeye ihtiyacı olduğundan 24 saat boyunca veterinerde kalmış yavrucuk.

Gözleri 1 gün sonra daha umut verici duruyormuş.

yavru kedi

Sahibi, onu düzenli yıkamaya başladı ve her gün gözlerine veterinerin verdiği antibiyotik kremi sürmeye başladı.
Küçük kalmış bedeni güçlensin diye hayatında ilk kez besleyici gıdalar yedi bu minik.
Şimdi 5 günün sonunda gerçekleşen farka bakın.

980x-1

”Yaşadığı süre boyunca hep korkarak yaşadığı ve acı içinde yaşadığı için artık güvende hissederek uyumak istediğinden hep boynumuza sıkışıp uyuyor.”

980x-2

3 hafta içinde onun iki gözü de tamamen açıldı. İçinden aşırı sevecen ve oyuncu bir yavru kız çıktı diyor yeni sahibi.

980x-4

”Ben onu ilk gördüğümde umutsuz vaka demiştim gözleri için. Bu hızlı ve inanılmaz ilerleme beni çok şaşırttı. Çok mutluyum. ” dedi gönüllü hayvansever arkadaşımız.

980x-5

Bir hafta sonra aynı yerde siyah pisinin kardeşini de bulunmuş. Onun da kötü durumdaymış gözleri. Şuan onun tedavisi devam ediyor. Her ikisi de şanslı iki kedicikler. Diliyoruz ki insanlar duyarlı olur ve kendimize muhtaç bıraktığımız canlar için çabalarlar.

Advertisement

POPÜLER KONULAR