Yavru Kedinin Değişimi!

Gözleri kapanmış şekilde yolun kenarında bulundu. Onu bulan kişiler bir an önce yavru kedinin gözünü kurtarmak için uğraştılar.

Yavru Kedinin Değişimi!
71

Bir minik kedi, gözleri kabuk bağlamış ve tamamen kapanmış şekilde yolun kenarında bulundu. Onu bulan kişiler bir an önce yavru kedinin gözünü kurtarmak için uğraştılar.

Yavru Kedinin Değişimi!

Onu bulan hayvansever nasıl bulduğunu anlattı.

”Ben yolun biraz aşağısında onun ağlayan sesini duydum. Hemen koşmaya ve aramaya başladım. Sesi takip ettim ve sonunda ses beni yolun kenarında yatan gözleri dehşet verici bir kediciğe götürdü. ”

” Gözleri iki dev çamur kulesi gibiydi” dedi.

Bu güzeller güzeli siyah kedicik 3 haftalıkmış muhtemelen annesini kaybetmiş ve sokaktaki zor yaşam şartları altında bir deri bir kemik kalmış.

Pisiciği bulan kişi, yavru kedi ile devletin iyi ilgilenmeyeceğini düşünerek özel veterinere götürmüş hemen.

Yavru Kedinin Değişimi!

Veteriner gözlerindeki kütleyi çıkarmak için önce anlayamadığım bir şeyler yaptı daha sonra ince cımbız ile yavaşça kütleyi çıkardı.” dedi.

Çok zayıf ve bir süre susuz kaldığı için tüp ile beslenmeye ihtiyacı olduğundan 24 saat boyunca veterinerde kalmış yavrucuk.

Gözleri 1 gün sonra daha umut verici duruyormuş.

Yavru Kedinin Değişimi!

Sahibi, onu düzenli yıkamaya başladı ve her gün gözlerine veterinerin verdiği antibiyotik kremi sürmeye başladı.
Küçük kalmış bedeni güçlensin diye hayatında ilk kez besleyici gıdalar yedi bu minik.
Şimdi 5 günün sonunda gerçekleşen farka bakın.

Yavru Kedinin Değişimi!

”Yaşadığı süre boyunca hep korkarak yaşadığı ve acı içinde yaşadığı için artık güvende hissederek uyumak istediğinden hep boynumuza sıkışıp uyuyor.”

Yavru Kedinin Değişimi!

3 hafta içinde onun iki gözü de tamamen açıldı. İçinden aşırı sevecen ve oyuncu bir yavru kız çıktı diyor yeni sahibi.

Yavru Kedinin Değişimi!

”Ben onu ilk gördüğümde umutsuz vaka demiştim gözleri için. Bu hızlı ve inanılmaz ilerleme beni çok şaşırttı. Çok mutluyum. ” dedi gönüllü hayvansever arkadaşımız.

Yavru Kedinin Değişimi!

Bir hafta sonra aynı yerde siyah pisinin kardeşini de bulunmuş. Onun da kötü durumdaymış gözleri. Şuan onun tedavisi devam ediyor. Her ikisi de şanslı iki kedicikler. Diliyoruz ki insanlar duyarlı olur ve kendimize muhtaç bıraktığımız canlar için çabalarlar.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...

REKLAM
REKLAM