Connect with us

KEDİ HABER

Yavru kedinin ve sahiplenildikten sonra yaşadığı harika değişim

Published

on

Bugün sizlerle duygusal bir kedi sahiplenme hikayesi paylaşacağız… Minicik bir sarman kedi, barınakta iken kutusunun içinden çıkmıyordu. O kadar korkuyordu ki kimsenin yanına bile yaklaşmıyordu. Ve bir gün genç bir kadın küçük kediyi barınaktan çıkardı ve sadece bir ay içerisinde her şey değişti!

İşte karşınızda Shiloh!

“O kadar üzgün ve korkmuş görünüyordu ki onu orada bırakamadım” diyor reddit kullanıcısı yokj6. Küçük kedi Shiloh çok korksa da yokj6’nın kendisini sahiplenmesine karşı çıkmamış. Zaten genç kadın da yavru kedinin sevilmek istediğini ama birisinin bu korkmuş kediye yardım etmesi gerektiğini de biliyormuş.

Shiloh yeni evine gelir gelmez yatağın altına kaçmış ve ilk bir ayını orada geçirmiş. Yokj6 onun için “En ufak bir gürültüde bile korkup kaçardı, kendisini sevenlerden uzakta dururdu ve kuyruğu kırıktı. Ama en azından kurtulmuştu” diyor.

Bu fotoğraf Shiloh televizyonun arkasına kaçmadan önce çekilmiş, ve tabi sonuç olarak yokj6 küçük kediyi okşayıp sevememiş ?

Yokj6 Shiloh’un geçmişiyle ilgili fazla bir bilgiye sahip değil, ancak bu küçük dostumuzun insanlara güvenme konusunda çok çekinceli davrandığını söylüyor. Ne kadar zor olursa olsun  yeni annesi Shiloh’a yardımcı olmak, ona yeniden sevmeyi ve güvenmeyi öğretmek için kararlı bir şekilde çalışıyor.

Başlarda Yokj6 Shiloh’u okşayabilmek adına ona sevgisini gösterse de bu işe yaramıyor. Shiloh her seferinde kaçıp saklanıyor ve insanların kendisine yaklaşmasına izin vermiyor.

Bunun üzerine Yokj6 Shiloh’un alışması ve evi kabullenmesi için ona zaman tanımaya karar veriyor. Shiloh’un bir şekilde kendisine geleceği ümidi ile onun kurallarına uymayı kabul ediyor.
Yavaş ama emin adımlarla küçük sarman kız değişmeye başlıyor..

Ve beklenen oluyor, “Bir gün Shiloh kucağıma atladı ve bana sarıldı, o kadar mutlu olmuştum ki göz yaşlarımı tutamadım” diyor Yokj6.

Ve sonrasında bu oldu

Evde bulunan ve yine dışarıdaki zorlu hayattan kurtulmuş olan diğer kediye de bağlanan Shiloh adeta kabuğundan çıktı ve çiçekler açmaya başladı.

Shiloh’un şimdilerdeki en büyük hobisi ise evin etrafında annesini takip etmek ?

Annesi onun için “Shiloh en ufak bir şeyden bile korkuyordu ve onu ilk aldığımda çoğunlukla yatağın altına ve televizyonun arkasına saklanıyordu. Şimdilerde ise sürekli olarak kafasını bana sürtüyor.” diyor.

Sevimli yavrucak Shiloh eve geldiğinden beri çok değişti. O artık kutunun içerisinde saklanırken bulunan küçük kız değil ? Ve ilk zamanlardaki gibi dikkatlerin odağında değil.

Bir miktar sabır, sevgi ve rahat bir ev ile Shiloh yeniden sevgiyi buldu, insanlara güvenmeyi tekrardan öğrendi..

Şimdilerde en sevdiği şey ise insan annesinin yanına sokulup onun kollarında uykuya dalmak ?

Siz de bu hikayeyi başka insanlarla paylaşarak,0 bulunduğunuz bölgedeki barınaklardan bir can sahiplenerek onların kendilerini sonsuza dek sevecek bir evlerinin olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Advertisement

POPÜLER KONULAR