Connect with us

KEDİ BAKIMI

Yetişkin Kedilerde Egzersiz Ve Oyun

Kedilerde hareketsizlik obeziteye, obeziteyse kalp hastalıklarına, şeker hastalığına ve daha birçok ciddi hastalığa yol açabiliyor.

Published

on

Evlerde yaşayan kedilerin karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri hareketsizlik. Hareketsizlik çoğumuz için ciddi bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak gerçek bundan çok farklı.

Kedilerde hareketsizlik obeziteye, obeziteyse kalp hastalıklarına, şeker hastalığına ve daha birçok ciddi hastalığa yol açabiliyor.

Bu nedenle kedilerde hareketsizlik kesinlikle hafife alınmaması gereken bir problem.

Şişmanlık özellikle yetişkin ev kedileri için sağlık sorunlarını davet ediyor

Oyun kediye egzersiz yaptırmanın en eğlenceli yolu!

Kedilerin de tüm hayvanlar gibi günlük olarak egzersiz yapma ihtiyaçları var. Bunun için en eğlenceli yol oyun. Aslında dürüst olmak gerekirse oyun kedilere egzersiz yaptırmanın en eğlenceli yolu olmanın ötesinde tek yolu. Bu nedenle sevimli dostunuz, dört ayaklı kankanızla her gün düzenli olarak oyun oynamanız hem birlikte eğlenceli zaman geçirmenizi hem de kankanızın günlük egzersizini yapmasını sağlayacaktır.

Oyuncaklar kediyi oynama teşvik eder

Kediler avcı genleri taşır ve bu nedenle hareketli, sesli nesnelere karşı asla kayıtsız kalamazlar. Siz de kedinize egzersiz yaptırmak için onların bu zaafından faydalanmanızı sağlayacak sesli ve hareketli oyuncakları kullanabilirsiniz.

Örneğin çıngıraklı bir topu atıp kediyi arkasından koşturmanız ve bu oyunu en az yarım saat boyunca sürdürmeniz kedinin egzersiz ihtiyacını karşılamak için yeterli olacaktır.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

POPÜLER KONULAR